24 травня науковці різних країни відзначають День слов’янської писемності й культури. Це свято приурочують до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства.  

Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов`янських літератур.

Святкування пам'яті святих братів ще в старі часи мало місце у всіх слов'янських народів, але потім, під впливом різних історичних і політичних обставин, було забуте. На початку XІX століття, разом із відродженням слов'янських народностей, відновилася й пам'ять про слов'янських первоучителів. В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено, відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

Пропонуємо Вам ознайомитися з новою віртуальною виставкою книжкових видань, що освітлює історію та розвиток української писемності та друкарства, наведені дані про святих – слов’янських просвітителів Кирила і Мефодія та цікаві відомості про створення абетки, яку ми тепер знаємо, як «кирилиця». На сторінках експозиції можна знайти опис репринтного видання Пересопницького Євангелія – рукописної пам’ятки культури та українського православ’я XVI століття, що у 2008 році була подарована ректором нашого Університету Валерієм Запорожаном під час відкриття нової Електронної студентської бібліотеки 


Немає коментарів:

Дописати коментар