День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України (відзначається щорічно згідно з Постановою Верховної Ради України № 5343 від 01.06.2021).

Діти найбільш вразливі під час виникнення збройних конфліктів. Вони не лише втрачають радість дитинства через довгі і складні процеси вирішення конфліктів мирним шляхом, а ще й стають жертвам таких правопорушень і злочинів як: вербування і використання у військових діях, вбивства, сексуальне насильство, викрадення, напади на школи і лікарні та відмова в наданні гуманітарного доступу до дітей. . За 9 років російсько-української війни постраждали десятки тисяч дітей з України. Ці  злочини не мають строку давності, росія обов’язково понесе за них відповідальність.

Бібліотека пропонує ознайомиться з інформаційним листом щодо жорстоких подій в Україні під час масштабного вторгнення росії , які привели к загибелі безневинних дітей.