14 листопада в бібліотеці Одеського національного медичного університету разом з Одеським будинком вчених було проведено Виїзне засідання наукової секції книги. Захід було присвячено 120 літньому ювілею бібліотеки ОНМедУ. 

Перша зустріч із гостями відбулася біля будівлі Терапевтичної клініки (Кафедри Пропедевтики внутрішніх хвороб та терапії) Пастера, 9. І це не випадково, адже кімната на кафедрі – це перше згадування про приміщення, яке у 1903 році бібліотека отримала для використання.

На заході усі присутні були ознайомлені з раніше невідомими фактами та документами, що їх було отримано з архіву ДАОО відомою краєзнавчинею – завідувачкою сектором художньої літератури бібліотеки нашого університету Наталією Панасенко. Вона презентувала доповідь «Перші 20…» по початкові кроки становлення бібліотеки медичного факультету Новоросійського університету. 

Було представлено також документи з фонду та архіву бібліотеки Одеського національного медичного університету з понад 120-річною історією.

Так, вперше учасники  засідання побачили інвентарні книги, датовані 1909 та 1916 роками,  на яких завірювальні записи  були зроблені першими бібліотекарами-студентами медичного факультету Новоросійського університету та Одеського медичного інституту.

На окремій виставці було експоновано видання, дарувальниками яких були і викладачі, і студенти, і лікарі, і небайдужі містяни. Всі вони вважали за свій обов’язок поповнювати фонд молодої бібліотеки задля належної інформаційної підтримки майбутніх лікарів. 

Присутні мали унікальну змогу погортати сторінки книг, які належали  професору Михайлу Ясиновському, видатному хірургу Миколі Пирогову, знаним лікарям початку 20 століття, зокрема доктору Петру Амброжевичу. Особа П. Амброжевича  та його внесок у розвиток санаторно- курортної справи в Одесі викликала  жвавий інтерес та стала ще однією цікавою темою для обговорення. 

В якості подяки за проведений захід представники наукової секції книги Одеського будинку вчених подарували бібліотеці новий випуск збірника  «Будинок князя Гагаріна».

Тепла атмосфера зустрічі заклала основу подальшої співпраці бібліотеки Одеського національного медичного університету та Одеського будинку вчених.
Немає коментарів:

Дописати коментар