29 серпня Україна вшановує пам'ять захисників і захисниць, які з 2014 року віддали свої життя, відстоюючи її суверенітет і територіальну цілісність у сучасній російсько-українській війні. 


День пам'яті захисників України встановлений Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну з найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію. 29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості, і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин. Смертельний для наших захисників «зелений коридор» пролягав через поля з соняшниками. Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха


Пропонуємо Вам для ознайомлення :
* книги з фонду бібліотеки ОНМедУ

Евген Положій Іловайськ. Розповіді про справжніх людей 

«Іловайськ» - книга про мужність неймовірний
героїзм і людяність українських солдат і офіцерів,
бійців добровольчих батальйонів всіх тих, хто
опинився в кінці 2014 року в «Іловайському котлі»,
що став найбільшою поразкою української армії в ході
війни на Сході. Це чесна книга про війну, яка, як
відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед
крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.
Автор почув історії близька сотні учасників
Іловайської трагедії, книга побудована на реальних
подіях.

Небесна сотня / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін.  

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив братимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯМ!

Немає коментарів:

Дописати коментар